نمایشگر دسته ای مطالب

امام جمعه یزد: لزوم توسعه مدارس معارف اسلامی، جهت تربیت جوانانی مؤمن برای استان یزد

امام جمعه یزد: لزوم توسعه مدارس معارف اسلامی، جهت تربیت جوانانی مؤمن برای استان یزد


 
خبرنگاران افتخاری/ معصومه زارع‌زاده: آیت‌الله ناصری در نشست مدیران مدارس و آموزش و پرورش یزد، گفت: باید با توسعه مدارس معارف اسلامی، جوانانی مؤمن و کوشا برای استان تربیت شوند.

نتیجه تصویری برای امام جمعه یزد

به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، در این نشست که مدیران کل آموزش و پرورش، نوسازی  مدارس و مدیرکل متوسطه مدارس عالی شهید مطهری حضور داشتند، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد در سخنانی، مدارس معارف اسلامی را پشتوانه خوبی برای تأمین نیروی انسانی مؤمن و خدمتگزار برای جامعه اسلامی دانست و افزود: مدارس معارف اسلامی در کنار حوزه‌های علمیه، نقش مؤثری در کادرسازی نیروی جوان جامعه دارند.
وی اهتمام مدارس معارف اسلامی استان در تربیت نیروی انسانی کارآمد را ستود و اظهار امیدواری کرد که با توسعه این مدارس جوانانی مؤمن و کوشا برای استان، تربیت شوند و این جوانان پرچمداری رو به پیش برای سایر جوانان باشند.
امام جمعه یزد، ضرورت ارتقای سطح توانمندی این مدارس را یادآور شد و افزود: حال که خداوند توفیق تربیت و هدایت بندگان خود را عنایت کرده است، وظیفه شرعی و الهی ماست که با نگاه ویژه‌ای در این راستا تلاش کنیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسینی، مدیرکل متوسطه مدارس عالی شهید مطهری نیز در این نشست، وجود چهار مدرسه معارف اسلامی و یک مدرسه عالی در استان یزد و انتخاب معاون پرورشی سابق آموزش و پرورش استان برای مدیریت دبیرستان پسرانه معارف را نشان از توجه استان به مدارس معارف دانست.
وی، همراهی مسئولان استان یزد و نگاه حمایتی آموزش و پرورش استان را زمینه دستیابی به اهداف کلان آموزشی و پرورشی این مدارس ذکر کرد.
یادآور می‌شود، در ادامه این نشست راهکارهای رفع مشکلات و کمبودهای آموزشی، پرورشی، فضا و سایر امکانات مورد بررسی قرار گرفت.

منبع: خبرگذاری بین المللی قرآن

به آدرس : http://www.iqna.ir